Lietuvoje siekiama gerinti žmonių su sunkia negalia integravimą į visuomenę

Įvairių organizacijų periodiškai atliekami tyrimai rodo vis palankesnį visuomenės bei potencialių darbdavių požiūrį į psichikos ar sunkią fizinę negalią turinčių žmonių integarvimą į visuomenę ir darbo rinką. Tačiau nepaisant tyrimų rezultatų, sunkų neįgalumą turinčiųjų nedarbo lygis Baltijos šalyse, o tarp jų ir Lietuvoje,  yra ypatingai aukštas, t.y. viršyja 50 procentų.

Deja, Lietuvoje turime labai nedaug profesinio mokymo programų, kurias pabaigę žmonės su negalia įgytų realių šiuolaikinėje darbo rinkoje pritaikomų darbo įgūdžių,  sėkmingai integruotųsi į ją ir jaustųsi pilnaverčiais visuomenės  nariais. Nėra ir sėkmingos verslo atstovų gerosios praktikos, tinkamai sukuriant ir pritaikant darbo vietas sunkią fizinę negalią turintiesiems.

Šią situaciją iš pagrindų pakeisti ketina viena didžiausių neįgaliųjų socialinių įmonių UAB „BSS grupė“, kuri kartu su Valakupių reabilitacijos ir Klaipėdos profesinio mokymo ir reabilitacijos centrais š. m. rugsėjo 28 – spalio 4 dienomis vyksta į Gureak organizacijos atstovybę Ispanijoje su tikslu periimti gerąją praktiką sėkmingai paruošiant darbo rinkai sunkiausias negalias turinčius žmones ir sukuriant jiems ilgalaikes darbo vietas.

Organizacija Guraek nuo 1975 metų padeda žmonėms su psichine, fizine ar kitokia negalia integruotis į visuomenę, sukurdama jiems darbo vietas. Tai viena iš nedaugelio Europoje organizacijų, sėkmingai sukūrusi daugiau nei 4.000 darbo vietų neįgaliesiems (iš jų apie 25 proc. – žmonėms su psichine negalia). Per pastaruosius metus Guraek apmokė daugiau nei 4.300 darbuotojų. Organizacijos dėka įsteigtas sėkmingai veikiantis ne pelno siekiantis mokymų centras, teikiantis įvairaus spektro apmokymų paslaugas neįgaliesiems, ypatingai turintiems mokymosi sunkumų. Taip pat šis mokymo centras padeda įmonėms, siekiančioms įdarbinti neįgaliuosius apmokydamas juos pagal verslui aktualias specialybes. Galima drąsiai teigti, kad Guraek mokymo metodai pasiteisino daugelyje Ispanijos ir kitų ES šalyse veikiančių organizacijų.

Valakupių reabilitacijos centras bei Klaipėdos profesinio rengimo ir reabilitacijos centras šio projekto dėka siekia patobulinti profesinės reabilitacijos specialistų kompetenciją profesinio mokymo srityse bei stiprinti bendradarbiavimą su darbdaviais, kurie palankiai nusiteikę žmonių su sunkia negalia įdarbinimo klausimu.

Klaipėdos profesinio mokymo ir reabilitacijos centras yra vienintelė Klaipėdos mieste ir rajone mokymo įstaiga, suteikianti galimybę mokytis specialiųjų ugdymosi poreikių turintiems asmenims, jiems palankioje ugdymo aplinkoje. Mokymas organizuojamas daug dėmesio skiriant praktiniams būsimųjų specialistų įgūdžiams ugdyti. Dalis praktikos vyksta realioje darbo vietoje – pas darbdavį. Šiuo metu Pirminio profesinio mokymo ir reabilitacijos skyriuje vykdomos dvi Pirminio profesinio mokymo programos, skirtos specialiųjų ugdymosi poreikių turintiems asmenims.

Valakupių reabilitacijos centro bei Klaipėdos profesinio rengimo ir reabilitacijos centro darbuotojai pagilinę žinias tikisi patobulinti profesinio mokymo programas bei efektyviau bendradarbiauti su verslo organizacijomis, kurioms aktualus žmonių su negalia įdarbinimas, supažindinti jas su galimybėmis bei padėti įdarbinti kokybiškai apmokytus žmones su negalia. Taip pat pakoreguos mokymo programas, papildys naujomis, inovatyviomis žiniomis, geraja praktika ir labiau padidins jų paklausą, pasirenkamumą.

Viena tokių organizacijų – neįgaliųjų socialinė įmonė UAB „BSS grupė“, nuo 2009 metų jau sukūrusi daugiau kaip 600 darbo vietų žmonėms su negalia. Dalyvaudama projekte,   įmonė  siekia pagilinti savo darbuotojų, tiesiogiai dirbančių su negalią turinčiais žmonėmis, kompetenciją,  pradedant darbuotojų paieška ir jiems pritaikytų darbo vietų sukūrimu, baigiant kvalifikuotais apmokymais įmonės viduje bei sėkmingu ir ilgalaikiu nuolatiniu darbu tiek su būsimais, tiek su esamais UAB „BSS grupė“ darbuotojais. Vienas įmonės didžiausių tikslų – artimoje ateityje  sėkmingai kurti darbo vietas ne tik lengvą, bet ir sunkią fizinę ir psichinę negalią turintiems asmenims bei skleisti informaciją visuomenei informaciją apie sėkmingą neįgaliųjų įdarbinimo patirtį. Būdama viena didžiausių neįgaliųjų socialinių įmonių, UAB „BSS grupė“ siekia pakeisti visuomenės požiūrį ir ženkliai sumažinti ypatingai didelį nedarbo lygį tarp neįgaliųjų.

Visus suinteresuotus verslo atstovus bei privačius asmenis, norinčius susipažinti su mokymo medžiaga bei galimybe prisidėti prie sunkiausias negalias turinčių žmonių socialinės atskirties mažinimo sukuriant jiems ilgalaikes darbo vietas, maloniai kviečiame susisiekti žemiau nurodytais kontaktais.

Projektas finansuojamas pagal ERASMUS+ programą, 1 pagrindinį veiksmą – Asmenų mobilumas mokymosi tikslais. Projekto sutarties Nr. 2015-1-LT01-KA102-013258

 

Valdybos narys

Donatas Plečkaitis

Tel. (85) 2 04 15 74

E.mail: d.pleckaitis@bssgrupe.lt

Naujienos

Rodyti visas
 • Karjera
  144719649_7b7db06cd6_o

  Ieškome Spec. valymo darbų operatorių Vilniuje

  Esi veržlus ir energingas? Nebijai fizinio darbo? Motyvuoja geras darbo užmokestis? Siūlome specialiųjų valymo darbų operatoriaus darbą mūsų mobilioje brigadoje Vilniuje. Specialiųjų valymo darbų brigados funkcijos: UAB „BSS grupė“ klientų langų valymas valymas po statybų […]

 • Karjera
  Screen Shot 2015-07-14 at 19.44.45

  Ieškome valytojų ir kiemsargių visoje Lietuvoje

  UAB „BSS grupė“ valo įvairias patalpas – administracines (ofisus), gamybines, prekybos centrus, ligonines, pagalbines ir įvairias kito tipo patalpas. Prižiūrime ir klientų lauko teritoriją. Sparčiai plečiamės visoje Lietuvoje, todėl nuolat turime darbo pasiūlymų valytojams bei […]

 • Lietuvoje siekiama gerinti žmonių su sunkia negalia integravimą į visuomenę

  Įvairių organizacijų periodiškai atliekami tyrimai rodo vis palankesnį visuomenės bei potencialių darbdavių požiūrį į psichikos ar sunkią fizinę negalią turinčių žmonių integarvimą į visuomenę ir darbo rinką. Tačiau nepaisant tyrimų rezultatų, sunkų neįgalumą turinčiųjų nedarbo […]

Apie mus

UAB „BSS grupė“ – profesionalias patalpų valymo ir teritorijos tvarkymo paslaugas teikianti įmonė. Savo veiklą pradėjome 2009 metais. Sėkmingai augame, konkuruojame ir dirbame visoje Lietuvos teritorijoje.

Mūsų įmonėje įdiegtos ISO9001 kokybės vadybos, ISO14001 aplinkos vadybos, OHSAS 18001 darbuotojų saugos ir sveikatos vadybos sistemos. Nuolat rūpinamės naujų įgūdžių įgijimu, todėl personalui organizuojame profesinio lavinimo kursus.

Sertifikatas Sertifikatas Sertifikatas
Daugiau nei 1000 apmokytų
darbuotojų.
Per metus išvalome
apie 60 km2 ploto, t.y. apie 10000
futbolo aikščių.
Virš 100 patenkintų
klientų.
 • Vilnius
 • Kaunas
 • Klaipėda
 • Panevėžys
 • Alytus

BSS grupė Vilnius

Tel. (85) 2 04 15 74
El. paštas: info@bssgrupe.lt
Eigulių g. 2, 03150 Vilnius

BSS grupė Kaunas

El. paštas: info@bssgrupe.lt
Vytauto pr. 23, 44352 Kaunas

BSS grupė Klaipėda

El. paštas: info@bssgrupe.lt
Minijos g. 42, 92191 Klaipėda

BSS grupė Panevėžys

El. paštas: info@bssgrupe.lt
Nemuno g. 79, 37355 Panevėžys

BSS grupė Alytus

El. paštas: info@bssgrupe.lt
Naujoji g. 3, 63246 Alytus